KATEGORİLER
Samsonite Erkek Çanta

Samsonite Erkek Çanta

 1970'lerin başında eczacılık fakültesinde öğrenciyken iş kurma çalışmaları yapan Melih Çelet, ticaret odasına gelen mal sipariş taleplerini değerlendirir. Deri çanta temin etmek isteyen ABD'li bir firma ile bağlantı kuran Çelet, firmanın istediği numuneyi bir gecede Kapalıçarşı'da fason olarak ürettirir. Fiyat teklifi, çok yüksek olmasına rağmen Çelet'in girişimci ruhu ABD'li temsilciyi oldukça etkilemiştir. Melih Bey’in, temsilciden işin inceliklerini öğrenmesi ve birlikte çalışma teklifi almasıyla da Desa serüveni başlar.

 
1972 yılında bayan çantası üreterek işe başlayan Desa’nın Türk tüketicisi ile buluştuğu ilk mağazası 1973 yılında Erenköy’de açılır ve Türk tüketicisi ilk defa omuzdan askılı bayan çantası ile tanışır.
 
1980’li yıllarda globalleşme yolunda attığı önemli adımlar Desa’yı dünyadaki büyük firmalar için üretim yapan başarılı bir tedarikçi haline getirir. 1986 yılında New York’ta açılan Desa ofisi gibi global ölçekli girişimler sonucunda marka, ABD, Avrupa ülkeleri ve İngiltere’de tanınan ve bu ülkelere ihracat yapan bir isim haline gelir.
 
1983 yılında dünya devi Samsonite’ın Türkiye distibütorlüğünü alan Desa, seyahat ürünleri pazarına konforlu ve kullanışlı valiz alternatifleri sunarak, ülkemizde bu sektörün gelişmesine de öncülük eder. Bu işbirliği 2007 yılında ortaklığa dönüşür.
Samsonite Erkek Çanta
1990 yılında, üretim bugün hala Sefaköy’de bulunan 15.000 metrekarelik modern tesise taşınır. Desa’da imal edilen ürünlerin derilerinin, 1991 yılında Çorlu’da bulunan 28.000 metrekarelik deri tabaklama tesisinde üretilmeye başlanması ile de Desa ham deriden başlayarak mağazalarında müşterilere nihai ürünün sunum ve satış aşamasını da kapsayan zincirin tüm halkalarını bünyesinde taşıyan entegre bir yapıya sahip olur.
 
Dünyanın en saygın iş dergisi Fortune’nın 1955 yılından bu yana hazırladığı Fortune 500 listesinin 2. Türkiye değerlendirmesinde Desa, önceki yıla göre 6 basamak birden yükselerek 449. sıradan 443. sırada yer alır.
 
İngiltere ofisi 2000 yılı Ekim ayında Londra Baker Street’te açılır.
 
2004 yılı Nisan ayında başarılı bir halka arz gerçekleştiren Desa bugün 12 bine yakın yatırımcı ortağıyla Türkiye ve yurtdışındaki yatırımlarına devam etmektedir.Yatırımcılarına karşı olan sorumluluğunun bilinci ile kendisine yeni iş hedefleri belirleyen, sektörde katma değer yaratmak ve istihdam sağlamak için çalışmalarına hız veren Desa, 2006 yılında 20.050 metrekarelik toplam, 9.280 metrekarelik kapalı alanda modern üretim imkanları ile donatılmış Düzce fabrikasını açar. Üç milyon dolar yatırım ile hayata geçen bu proje üretim kapasitesini %60 oranında arttırır.
 
Comfort and Style sloganı ile rahatlığı ve şıklığı birarada sunan ayakkabı markası Aerosoles’ün distribütörlüğü 2004 yılında alınır. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de beğeni kazanan marka için, ayakkabılar ile kombin çantalar da Desa fabrikalarında üretilir.
 
Her zaman yüksek üretim kalitesi ve çağdaş tasarımı ilke edinen ve Türkiye'de olduğu gibi dünyada da öncü olmayı hedefleyen Desa, 2005 yılında,Türkiye Superbrands seçim kurulu tarafından Super Marka olarak değerlendirilir.
Samsonite Erkek Çanta
2006 yılında “10 yılda 10 dünya markası yaratma” hedefiyle oluşturulan Turquality programına seçilen Desa dünya markası olma hedefine somut adımlarla ilerleyebilmek için logosundan kurumsal kimliğine, mağaza konseptlerinden koleksiyona kadar pek çok değişiklik üzerinde çalışmalara başlar. Özellikle koleksiyondaki değişiklikleri gerçekleştirmek ve Desa’yı bir moda markası haline getirmek için Londra ofisinin kadrosu genişletilir ve 2008 yılından itibaren koleksiyon İtalyan tasarımcı Frederico Tutino’nun liderlik ettiği yeni ekip tarafından hazırlanır.
 
DESA’da 2008 İlkbahar/Yaz sezonuyla birlikte büyük bir dönüşüm yaşanır. Logosundan mağaza konseptine ve hazırlamış olduğu hazır giyim koleksiyonuna kadar hayranlık uyandıran bir dönüşüme uğrayan DESA, artık sadece bir deri markası olarak değil, baştan ayağa moda sunan bir marka olarak hayatımızdadır.
Samsonite Erkek Çanta
2007 yılında, Desa’nın sahibi olduğu, 24 yıldır Türkiye’nin yanı sıra Suriye, Ermenistan, Azerbaycan, Gürcistan ve KKTC pazarlarında Samsonite ürünlerinin satış pazarlama ve dağıtım faaliyetlerini üstlenen Birleşik Seyahat Ürünleri A.Ş.’nin %60 hissesi Samsonite Europe N.V.’ye satılır. Bu ortaklık doğrultusunda 7 Desa mağazası Samsonite’a devredilir.
 
Bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen DESA, gerekli tüm stratejik kararları alır ve hayata geçirir. Bunun neticesinde 2008 Eylül ayında Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezi olan Londra’daki Westfield Alışveriş Merkezi’nde dünyanın en ünlü markalarının arasında hak ettiği yeri alır.
Samsonite Erkek Çanta
2009 yılında ise Desa, Cidde’de bir mağaza açar ve büyük ilgi görür.
 
2010 yılı itibariyle, Desa, 19 ilde 58 adet Desa ve 5 adet franchise mağazası ile İngiltere Londra’da ve Cidde’de bulunan birer adet Desa mağazasında müşterilerine, her yerde her saatte mutlak bir şıklık ve kendine özgü bir tarz oluşturma imkanı veren koleksiyonunu sunmaktadır.
 
Ürün haline getirdiği işlenmiş tüm derileri, gıda sektöründe kullanılan hayvanlardan elde eden Desa’nın varoluş amacı; moda ve kaliteyi en iyi şekilde birleştirerek uygun fiyatlarla Türkiye ve dünyadaki müşterilerine, Desa markası ile perakende ve toptan satış noktaları aracılığı ile ulaştırmaktır.


Etiketler : samsonite erkek çanta | seren çanta | kadın çanta markaları | desa erkek çanta | bursa çanta imalatçıları | 2013 çanta modası | beta çanta modelleri |
<< Geri Dön
ÜRÜNLER
Vâska De More 1301-VM015 Leopar Çanta
Vâska De More 1301-VM015 Leopar Çanta 159.00 TL
Vâska De More 1301-VM015 Vizon Çanta
Vâska De More 1301-VM015 Vizon Çanta 159.00 TL
Vâska De More 1301-VM015 Siyah Çanta
Vâska De More 1301-VM015 Siyah Çanta 159.00 TL
MAKALELER
Adidas Sırt Çanta Laptop Çanta Modelleri Çanta
Çanta On Çanta Çanta Okul
Çanta Fiyat Çanta Adidas Hakan Canta Ürünleri
Çanta Deri Çanta Vakko Çanta Markası
Çanta ve Fiyatları Evrak Çanta Çanta Ucuz
Çanta Modelleri Fiyatları Alışveriş Çanta Seyahat Çanta
Çanta Bavul El Yapimi Çanta Çanta Ankara
Ankara Çanta Cüzdan Çanta Çanta Yapımı Modelleri
Plaj Çanta Erkek El Çanta Çanta Üretimi
Çanta Online Satış Çanta Modelleri Erkek Nıke Çanta Fiyatları
Online Alışveriş Çanta İndirimli Çanta Hakkında Faydalı Bilgiler. Hakan Çanta Ürünleri
Severina Çanta Sesa Çanta Freebag Çanta
Sasha Çanta Mille Fiore Çanta Mango Çanta Fiyatları
Şanel Çanta Süet Çanta Modelleri Samsonite Erkek Çanta
Seren Çanta Kadın Çanta Markaları 2013 Çanta Modası
Beta Çanta Modelleri Beta Çanta Modelleri Okul Çanta Çeşitleri
Gri Çanta Modelleri Asturias Çanta Adidas Messenger Çanta
Notebook Çanta Modelleri Candaş Çanta Beymen Çanta Fiyatları
Eronya Çanta Taşlı Çanta Modelleri Çanta Modelleri Vakko
Bay Çanta Modelleri Davit Jones Çanta Promosyon Çanta Modelleri
Benetton Çanta Fiyatları Mor Çanta Modelleri Elettivo Çanta Fiyatları
Markalı Çanta Modelleri Bond Çanta Modelleri Vakko Erkek Çanta
Modern Çanta Modelleri Martello Çanta Fiyatları Mark Jacobs Çanta
Modesso Çanta Modelleri Adidas Çanta Çeşitleri Elettivo Çanta Modelleri
Hanfendi Çanta Fiyatları Asturias Çanta
<< Geri Dön
MAKALELER
Jöleli Meyve Salatası Etli kuru fasulye tarifi Beyaz Çikolatalı Brownie Tarifi
Limonlu ve Cevizli Tatlı Tarifi Tia Maria Pastası Tarifi Topaklar Helva Tarifi
Orman Meyveli Şipşak Tatlı Tarifi Cevizli Tarçınlı Kek Tarifi Bonbon Kek Tarifi
Kivili Kek Tarifi Baharatlı Çörekler Tarifi Antep Fıstıklı İrmikli Pasta Tarifi
Elmalı Bademli Kek Tarifi Frambuazlı Mini Cheesecake Tarifi Fırında İrmik Tatlısı Tarifi
Tüm Makaleler...
Anasayfa   |   Hakkımızda   |   Sipariş Teslimat   |   Müşteri Hizmetleri   |   Markalar   |   Haberler   |   İletişim
Bizi Takip Edin
Sizi Kampanya ve fırsatlardan haberdar edelim...

Copyright © 2016 Kadınca Alışveriş
Tüm Hakkı Saklıdır.